O nas

Witamy Serdecznie.

Prywatna Praktyka Lekarska mieszcząca się przy ulicy Starowiejskiej 1G/1 w Poznaniu /Winogrady/. Jest to kontynuacja mojej pracy lekarskiej, z wykorzystaniem zebranej przez lata wiedzy teoretycznej, doświadczenia, umiejętności praktycznych z zakresu diagnozowania przyczyn i leczenia skutków szeroko rozumianych schorzeń narządu ruchu. Z jednoczesna profilaktyką nawrotów dolegliwości.

Podstawą mojej koncepcji, filozofii zawodu lekarskiego jest stworzony w ciągu ostatnich kilku lat, wspólnie z Doktorem Charlie Baycroftem/Nowa Zelandia/ autorski system dynamicznego i funkcjonalnego badania chorych/Formthotics Medical System i Neuropedix/.
System ten jest opatentowany na całym świecie, jako teoretyczny i praktyczny medyczny system identyfikowania przyczyn dolegliwości w obszarze narządu ruchu i jest intelektualną własnością Dr. Baycrofta i moją.

W trakcie całej swojej pracy zawodowej lekarza traumatologa, chirurga, lekarza sportowego spotykałem się wielokrotnie z sytuacją w której pacjent /sportowiec/ cierpiał z powodu dolegliwości bólowych narządu ruchu, a leczenie było objawowe. Poszukiwanie przyczyny zaistniałego stanu były marginalne i często pomijane w procesie diagnostyczno-leczniczym. Koncentracja prowadzących leczenie pacjenta na objawach bólowych skutkowała wielokrotnie nawrotem objawów po okresie ich leczenia, zniechęceniem leczącego i jego pacjenta. Przyjęciem wniosku że tak być musi już do końca życia .

Przykładem są dzieci i młodzież, ich Rodzice bardzo często informowani są że z wad postawy się wyrasta i potrzebny jest do tego tylko czas/nagminny scenariusz w koślawościach stóp i kolan, wadach chodu i postawy/.
Jeżeli wada jest spowodowana dysfunkcją stóp, to brak diagnozy i leczenia od 2 roku życia, powoduje często nieodwracalne skutki zdrowotne na całe dalsze życie dziecka a później dorosłego Przedstawione powyżej sposoby diagnozowania zasygnalizowane typy schorzeń, dolegliwości i leczenia mają charakter informacyjny dla pacjenta i jego rodziny. Brak kompleksowego spojrzenia i połączenia przyczyn i objawów stanowi moim zdaniem coraz bardziej gwałtowny i szeroko spotykany problem współczesnej medycyny i coraz bardziej zagubionego pacjentka z jego problemami zdrowotnymi.